Фредеріксен втретє очолить уряд Данії після тривалих переговорів

02 червня 2026 р. 09:31

Лідерка соціал-демократів Метте Фредеріксен сформувала коаліційний уряд меншості.

Це забезпечило їй третій поспіль термін на посаді прем'єр-міністра.

Лідерка соціал-демократичної партії Данії Метте Фредеріксен заявила в понеділок, що погодилася сформувати лівоцентристський коаліційний уряд, зберігаючи свою владу на тлі кризи у відносинах з президентом США Дональдом Трампом щодо майбутнього Гренландії, пише УНН з посиланням на Reuters.

Деталі

Угода про формування кабінету меншості дає Фредеріксен третій поспіль термін на посаді прем'єр-міністра, що покладає край місяцям невизначеності після березневих виборів, на яких 12 партій отримали місця в парламенті Данії.

"Я зустрічалася з Його Величністю Королем і оголосила, що уряд може бути сформований після тривалих переговорів", – сказала Фредеріксен журналістам.

Її центристська коаліція втратила більшість на голосуванні 24 березня, коли данці повстали через кризу вартості життя, хоча Соціал-демократична партія залишилася найбільшою фракцією в парламенті з 38 місцями зі 179, порівняно з 50.

Після більш ніж двох місяців торгів, де соціал-демократи та праві ліберали прагнули очолити новий уряд, саме 48-річна Фредеріксен заручилася необхідною підтримкою партій у парламенті.

Читайте також