Генштаб підтвердив удари по НПЗ, нафтобазі та мосту в Криму

18 червня 2026 р. 20:12

ЗСУ уразили Московський НПЗ, нафтобазу Гуково та стратегічні мости окупантів

Підтверджено знищення десятків резервуарів палива на території росії.

Генеральний штаб ЗСУ підтвердив ураження Московського НПЗ, нафтобази, залізничного мосту через Північно-Кримський канал та інших об'єктів противника, пише УНН.

У ніч на 18 червня 2026 року підрозділи Сил оборони у Московській області російської федерації повторно уразили Московський нафтопереробний завод

- повідомили в Генштабі.

Потужність підприємства з переробки становить понад 12 млн тонн нафти на рік. Задіяне у забезпеченні російської армії.

"Зафіксовано влучання та масштабну пожежу на території підприємства - на даний час це щонайменше 5 точок горіння. За попереднім геолокуванням горять комбінована установка переробки нафти, установки вторинної переробки та резервуарний парк", - вказали у Генштабі.

Також у Ростовській області російської федерації уражено нафтобазу "Гуково". Зафіксовано влучання та пожежу на території об'єкта

- зазначили у Генштабі.

Нафтобаза використовується для зберігання та перевалки паливно-мастильних матеріалів, що забезпечують функціонування військової та транспортної інфраструктури держави-агресора.

Окрім цього, наші воїни били по автомобільному мосту через річку Калка в районі населеного пункту Гранітне Донецької області, а також залізничному мосту через Північно-Кримський канал у районі Роздольного на ТОТ АР Крим. Зазначені об'єкти використовувалися противником для військових перевезень та забезпечення логістики окупаційних військ

- повідомили у Генеральному штабі.

Як повідомляється, "у районі Соледара Донецької області уражено командний пункт окупантів. Також завдано ураження складам паливно-мастильних матеріалів противника в Маріуполі та П'ятипіллі Донецької області, а також складу матеріально-технічних засобів у районі Бойківського на Донеччині".

Окрім того, за даними Генштабу, за результатами дорозвідки раніше уражених об'єктів підтверджено інші результати: "У результаті ураження 14 червня 2026 року нафтоперекачувальної станції "Палкіно" в Ярославській області рф підтверджено знищення семи резервуарів загальним об'ємом 95 тис. м³. У результаті ураження 13 червня 2026 року Котовського цеху підготовки та перекачування нафти у Волгоградській області рф підтверджено пошкодження трьох резервуарів РВС-2000 та ділянки нафтопроводу. У результаті ураження 13 червня 2026 року нафтового терміналу "Таманьнефтегаз" у районі населеного пункту Волна Краснодарського краю рф підтверджено пошкодження п'яти вертикальних резервуарів типу РВСП-30000".

Об'єкти задіяні у забезпеченні російських окупаційних військ.

Читайте також