Росія розширює випробування дронів: поблизу Оренбурга виявили полігон для «Шахедів»
Росія облаштувала новий спеціалізований військовий полігон для тестування ударних безпілотників типу Shahed («Герань-2») у Тоцькому районі Оренбурзької області, неподалік кордону з Казахстаном.
Про це повідомив OSINT-дослідник під псевдонімом kim høvik та оприлюднив результати аналізу супутникових знімків місцевості у соцмережі Х.
За його даними, активні будівельні роботи на об’єкті розпочалися ще у 2022 році. Протягом наступних років майданчик поступово розширювався, а станом на 2025 рік перетворився на повноцінну базу, придатну для запусків і випробувань безпілотних систем
На супутникових зображеннях зафіксовано характерні елементи інфраструктури, зокрема пускові рампи, спеціальні майданчики для підготовки дронів до запуску, а також зони для тимчасового зберігання баражуючих боєприпасів. Аналітики зазначають, що конфігурація об’єкта відповідає вимогам для тестування саме ударних дронів-камікадзе.
Згідно з оцінками OSINT-спільноти, на цьому полігоні Росія може випробовувати не лише серійні зразки «Герань-2», а й нові модифікації безпілотників та інші перспективні ударні системи, які згодом можуть бути використані у війні проти України.
Експерти звертають увагу, що вибір локації в глибині території РФ, поблизу малонаселених районів і кордону з Казахстаном, ймовірно, пов’язаний із прагненням мінімізувати зовнішнє спостереження, знизити ризики диверсій та забезпечити великі повітряні простори для проведення випробувальних польотів.
Нагадаємо, раніше ми писали про те, що українська розвідка розкрила технічні секрети нової модифікації російського дрона «Герань-2», яка тепер здатна збивати літаки та вертольоти за допомогою вбудованого ПЗРК «Верба».