В Україні 8 Березня Святкує Лише Кожен Четвертий: Соціологія Від КМІС

08 березня 2025 р. 17:43

Останніми роками в Україні популярність Міжнародного жіночого дня 8 березня зменшується. Зараз його відзначає лише кожен четвертий (23%)

Про це свідчать результати опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

Зазначається, що популярність 8 березня постійно знижувалася – з 49% у 2017 році до 21% у 2024 році. Однак у 2025 році було зафіксовано незначне (в рамках похибки вибірки) зростання – до 23%. 

“Це може свідчити про певне стабілізування ставлення до свята після періоду різкого падіння. Незважаючи на загальне зниження, воно залишається важливим для частини суспільства”, – кажуть у КМІС.

За даними соціологів, є також певна регіональна диференціація за регіоном, в якому респондент проживав до початку повномасштабної війни: на Заході свято популярне серед 6% населення, в Центрі серед 24%, на Півдні – 32%  і на Сході – 40%. “Стать і вік не впливають на популярність цього свята”, – йдеться у повідомленні.

Для довідки. Упродовж 4-9 лютого 2025 року Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) провів власне всеукраїнське опитування громадської думки “Омнібус” серед 1000 респондентів методом телефонних інтерв’ю на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів у всіх регіонах України (підконтрольна уряду України територія). Опитування проводилося з дорослими (у віці 18 років і старше) громадянами України, які на момент опитування проживали на території України, яка контролювалася урядом України. Водночас частина респондентів – це ВПО, які переїхали з окупованих територій. Також опитування не проводилося з громадянами, які виїхали за кордон після 24 лютого 2022 року.

Читайте також