«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

23 травня - Святого Симона Печерського

За церковним календарем віряни сьогодні вшановують пам'ять Святого Симона Печерського

Сьогодні, 23 травня, віряни вшановують пам'ять Святого Симона Печерського, а також у світі відзначають Всесвітній день черепахи.

Яке сьогодні релігійне свято
У народі цей день називався Семик. Чому така назва, невідомо, але земля в цей день вважалась іменинницею. Працювати у цей день на землі було заборонено, оскільки земля повинна відпочивати.

23 травня ходили по лісах і дібровах, збирали різні трави, яким приписували особливу цілющу силу. Наші пращури помітили, що холодний день на Симона обіцяє хороший врожай зернових культур. 

У цей день жінки йдуть до лісу збирати зілля, яке, вважається, отримує від Симона цілющу силу лікувати будь-які хвороби.

Вважалося, що працювати в цей день великий гріх. Знахарі і знахарки в цей час збирають цілющі трави в лісі, щоб готувати з них корисні зілля. Вважається, що саме сьогодні трави отримують магічну силу.

Зазвичай лікувальні трави 23 травня збирали на самоті. Знаходили рослини, а потім, перш ніж зірвати їх, виголошували спеціальні замовляння, стоячи на колінах. А протягом всього збору трав обов’язково читали «Отче наш» і «Богородицю».

Трави 23 травня могли збирати не всі — це робили люди виключно з чистими помислами. Попередньо парилися в лазні, одягали лише чисті речі і не думали про погане, вирушаючи на збір трав. Зазвичай їх не зривали голими руками, а використовували для цих цілей чисті хустки і рушники, щоб чудодійна сила рослин не зникла. Всі трави 23 травня збирали в пучки, а потім відправляв сушитися на горище.

У цей день люди також вирушали на пошуки скарбів. Природа навколо радувала своєю красою — розцвітали конвалії, слива, розкривався дуб.

Що не можна робити на свято 23 травня
Згідно з повір’ям, цього дня відбулися іменини Землі — їй давали відпочити, намагалися не проводити ніяких земляних робіт, робили молитви на її честь. Тому працювати 23 травня — великий гріх. Наші предки намагалися сьогодні не ятрити землю ні лопатою, ні бороною, і навіть забивати кілочки було строго заборонено.

Народні прикмети на 23 травня
Дощ іде – літо буде непогожим
Лопаються березові сережки – пора хліб сіяти
Вранці бджоли дуже швидко літають – прикмета, що буде сонячний день
Дме вітер під час дощу – до гарної погоди
До вечора не зникають купчасті хмари – до поліпшення погоди
Кріт навколо нори землю розкидає – вірна прикмета того, що дощ піде
До світанку чутно пташині пісні – буде дощ. 

Все буде Україна