«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Бабуся розбагатіла на біткоїні, а банк сприйняв її як терористку

Літня ізраїльтянка Естер Фріман за порадою родичів вклала гроші в криптовалюту і нажила на цьому чималий статок. Але тепер вона не може перевести в готівку свої кошти, оскільки банк не вірить, що вона отримала гроші чесним шляхом.

Як повідомляє ynet, у 2013 році 69-річна ізраїльська пенсіонерка купила біткоїнів на 10 тис. шекелів (близько $3 тис.). За цей час її інвестиції зросли в 90 разів – до $270 тис. За даними криптобіржі WhiteBIT, курс біткоїну на 24 листопада перевищує $56,8 тис.

"Я молода душею. Я поговорила із сином та моїми молодими племінниками, після чого вирішила спробувати. Я не вдавалася в це і ніколи не думала, що 10 тис. шекелів стануть майже мільйоном", – зізнається Естер.

Але коли вона спробувала зняти частину грошей у банку Hapoalim, де обслуговувалась багато років, то отримала відмову. У банку жінці пояснили, що, мовляв, біткоїни вона купувала за готівку, а рух грошей перевірити у банку не можуть.

"Властивості віртуальних валют дозволяють передавати їх анонімно і без будь-якого нагляду. Найчастіше при цьому оминаються фінансові механізми боротьби з відмиванням грошей та фінансуванням тероризму", – заявили в Hapoalim.

У листопаді ізраїльтянка спробувала отримати свої гроші через суд. Естер стверджує, що понад 40 років тримає рахунок у цьому банку і раніше ніколи не викликала підозр ані у відмиванні грошей, ані у фінансуванні тероризму.

"Вони чудово знають, що я не відмиваю капітали і не займаюся бізнесом. Я на пенсії. У всіх моїх чотирьох дітей є свої рахунки в цьому банку. Тобто банк обізнаний із діями нашої родини. Я добре забезпечена, але мені потрібні гроші, щоб допомогти одному з моїх дітей купити квартиру", – скаржиться ізраїльтянка.

Все буде Україна