«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Дуда із потужною промовою виступив у Раді: основні тези

Свою промову перед нардепами очільник Польщі розпочав з того, що зачитав перші рядки гімну України та Польщі.

Росія має стати вигнанцем на міжнародній арені

Він пригадав день, коли Росія почала повномасштабне вторгнення на території України, і підкреслив, що Польща ніколи не залишить Україну на самоті. Дуда на власні очі бачив звірства, як чинили російські нелюди у Бородянці, Бучі та Ірпені, що на Київщині. Розплата за все це – Міжнародний трибунал.

Після Бучі, Бородянки, Маріуполя з Росією не може бути справ, які були раніше, панове президенти і прем'єри,
– підкреслив Дуда.

На часі нові угода про добросусідство між Україною і Польщею

Очільник Польщі також пообіцяв зробити все можливе, щоб Україна стала членом Євросоюзу. Анджей Дуда переконаний, що Україна та Польща мають разом будувати майбутнє, засноване на справжньому коханні та розумінні.

Рада зустрічала слова Дуди оваціями, дякуючи за всю ту щиру підтримку і допомогу, яку Польща надає українському народові з початку масштабного російського вторгнення. У відповідь очільник Польщі від імені свого народу подякував українцям за опір, відвагу, яку наші захисники проявляють під час захисту України.

Він підкреслив, що українці у Польщі – не біженці, а гості. Ці слова ще більше розчулили парламентарів.

Що передбачає угода

Дуда зазначив, що з огляду на дружні взаємини між Варшавою і Києвом, які особливо проявилися в умовах повномасштабної війни Росії проти України, настав час для підписання нової угоди про добросусідство між Україною і Польщею.

На моє глибоке переконання, настав час укласти новий договір про добросусідство, який врахує те, що ми збудували в наших відносинах хоча б упродовж останніх місяців,
– наголосив Дуда.

За його словами, російська агресія показала, що мережа автомобільних, залізничних й інфраструктурних сполучень між Україною і Польщею є недостатньою.

"І ніхто не зможе порушити нашу єдність. Ні вороже налаштовані політики, ні іноземні агенти, ні журі на Євробаченні", – пожартував Дуда.

Своєю чергою Президент України Володимир Зеленський подякував Анджею Дуді та усій Польщі за те, що Україні надається військова і братерська допомога. Він говорив, про побудову нової українсько-польської історії на фоні російського вторгнення, де всі суперечності між нашими народами залишилися в минулому.

 

Все буде Україна