«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

Екс-генсек НАТО назвав розширення НАТО поразкою Росії та розкритикував Шольца

Колишній генеральний секретар НАТО Андерс Фог Расмуссен вважає, що розширення Альянсу, заявки на членство в якому подали Фінляндія та Швеція, стало поразкою Росії у світі. Також виступив із критикою обережного курсу канцлера Німеччини Олафа Шольца щодо війни в Україні.

Такою думкою він поділився в інтерв’ю виданню Handelsblatt .

Данський політик застерігає від поступок Кремлю та виступає за негайне запровадження енергетичного ембарго.

“Німеччина не хоче постачати важке озброєння Україні та вводити санкції проти РФ. А нам потрібне німецьке лідерство”, – заявив Расмуссен.

Данець, який був прем’єр-міністром своєї країни з 2001 по 2009 рік і генеральним секретарем Північноатлантичного альянсу з 2009 по 2014 рік, закликав європейців припинити весь імпорт нафти та газу з Росії.

“Звичайно, енергетичне ембарго матиме свою ціну. Але, порівняно з ціною затяжної війни, вона була б невеликою”, – висловили переконання він.

Водночас, Расмуссен застеріг від поступок главі РФ Володимиру Путіну задля досягнення припинення вогню.

“Що важливіше: свобода чи мир? Я завжди говорив “свобода”, тому що завжди можна знайти мир, поступившись агресору”, – сказав політик.

Колишній генсек НАТО вважає ризик ядерної війни, який вказував федеральний канцлер Шольц, низьким. На його думку, Альянс зміцниться – зокрема за рахунок планованого вступу Фінляндії та Швеції.

“Нас не слід залякувати Путіним… Він має справу з сильнішим і закритішим альянсом. І зіткнувся з новим кордоном протяжністю 1300 кілометрів на території НАТО”, – додав Расмуссен.

Все буде Україна