«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

У росіян є план залучення Білорусі до війни, ситуація на кордоні загострюється не просто так, - політолог

Білорусь продовжує проводити "навчання" неподалік від кордону з Україною. Відомо, що білоруські військові активно риють окопи не лише біля кордонів з Україною, а й біля межі з Польщею та Литвою. Навіщо Білорусь активно стягує війська та техніку до кордонів – розповів політолог, співзасновник консалтингової компанії Good Politics Максим Джигун, передають Патріоти України.

Білорусь хоче розосередити українські війська

Збройні Сили України розглядають усі можливі сценарії ескалації війни з Росією, у тому числі й можливий наступ зі сторони Білорусі. Максим Джигун пояснив, що зараз ситуація на кордоні України з Білоруссю продовжує загострюватися й відбувається це не просто так. Так, поблизу кордону продовжуються різноманітні "навчання", як це називають росіяни та білоруси, накопичується техніка.

У Міноборони розповіли цікавий факт: аби справити враження на ЗСУ, білоруси поставили біля українського кордону танки – щоправда, це лише муляжі з дерева.

"Все це свідчить про те, що відбувається нагнітання інформаційного фону, йде мобілізація тих сил, які є в Білорусі. І є спроба такого інформаційно-політичного шантажу з боку Білорусі, яка абсолютно контрольована росіянами. Здійснюється цей шантаж з простою метою – не допустити мобілізацію українських військових у ті точки, де вони зараз найбільше потрібні, і де є найбільша загроза від Росії", – зауважив Максим Джигун.

Політолог додав, що Україна має кілька тисяч кілометрів кордонів з Росією і Білоруссю, тому мета Путіна – зв'язати українські сили по всій території кордону, не давши можливості зосередитися і вибити росіян із Запорізької, Херсонської, Харківської, Донецької, Луганської, Миколаївської областей.

Білоруська армія майже небоєздатна

Також, на думку експерта, все це – просто чергова спроба розосередити українські війська.

По-друге, це також намагання залякати українців. Мешканці північно-західних областей України, маючи цю інформацію, звичайно, перебувають у стані стресу, переживання та мобілізації. І це негативно впливає на всіх.

І по-третє, Білорусь є країною-сусідкою з багатьма державами Європейського Союзу та з країнами НАТО. Тому загроза наступу Білорусі на західну частину України є небезпечним фактором і для Польщі, і для Литви, і для інших держав, з якими межує Білорусь.

"Тому це гра у так званий європейський напрямок. Причин для мобілізації Білорусі багато, особливо розуміючи, що зусиль та можливостей у білоруської армії наразі небагато. Росіяни продовжують навчати білоруських військових тому, як вести правильно війну, і у зв'язку з цим розраховувати, що найближчим часом відбудеться напад – точно не варто. Про це кажуть всі військові експерти, представники Генштабу", – наголосив Джигун.

Все буде Україна