«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

В той день, проходячи повз перукарню, я побачила оголошення, що потрібна прибиральниця у вечірні години, щоб прибирати салон. Корона з мене не спаде, адже на думці були лише діти, які надіялися тільки

В той день, проходячи повз перукарню, я побачила оголошення, що потрібна прибиральниця у вечірні години, щоб прибирати салон. Корона з мене не спаде, адже на думці були лише діти, які надіялися тільки на мене – подумала я і увійшла всередину. Мене відразу взяли на роботу. Підробіток такий мій тривав лише 2 місяці. Я перестала економити сильно, накупила собі трішки нового одягу, жити та харчуватися ми з дітьми стали краще. А потім про це дізнався мій директор на основній роботі і, незадоволений,

Сьогодні дуже хочу розповісти людям свою історію в надії, що мені стане хоч трішки краще на душі. Можливо, знайду тих, хто мене зрозуміє та підтримає у таку непросту в моєму житті хвилину, адже я не розумію, що я поганого роблю? Сьогодні мені на роботі зробили зауваження або скоріше навіть винесли попередження, що не гоже нормальній вчительці підробляти звичайнісінькою прибиральницею. А чому? Що в цьому поганого? Я не розумію зовсім, щиро ж кажу.

Я працюю вчителькою математики вже 20 років. Була заміжня трохи більше двадцяти років. У нашому шлюбі на світ з’явилися двоє діток. Спочатку я народила любу донечку, а через шість років і маленького довгоочікуваного сина. І все у нас в сім’ї було добре. Але в минулому році мій чоловік пішов до молодої колеги. Він обіцяв допомагати мені і нашим дітям, тому на аліменти я подавати не стала. І він допомагав, поки не одружився, і молода дружина мого колишнього чоловіка не налаштовала його проти нас. У підсумку гроші дітям він перестав давати. Я не стану писати, які зараз зарплати в школі. Скажу тільки, що нам її не вистачало. Діти росли і їхні потреби теж.

Якось я сама пішла до директора школи з проханням дати мені додаткові години, щоб я могла заробити ще якусь додаткову копійку для своїх діток, бо на життя нам ледь вистачало. Він прекрасно знав, що я залишилася одна з двома дітьми, і сама заробляю нам на життя, ми живемо лише на мою зарплату. Але допомогти мені він нічим не хотів. Тоді я намагалася знайти хоч якийсь підробіток у вигляді репетиторства. Але бажаючих було дуже мало, один-два учні раз в тиждень. Одним словом це не допомогло нам зовсім ніяк.

Одного разу проходячи повз перукарні, я побачила оголошення, що потрібна прибиральниця у вечірні години, щоб прибирати салон та кімнату для відпочинку персоналу. Корона з мене не спаде, звичайно, адже на думці були лише діти, які надіялися лише на мене – подумала я і рішуче тоді увійшла всередину. Мене відразу взяли на роботу, зрозуміли, що я серйозна та відповідальна людина. Пів дня я викладала в школі, а ввечері прибирала салон краси. Тоді я зрозуміла, що можу взяти ще парочку об’єктів. Так я влаштувалася в дитячий магазин іграшок та взуттєвої салон. Я встигала помити підлогу в усіх трьох невеличких закладах. Трохи втомлювалася, звичайно, зате істотна надбавка до сімейного бюджету у нам тепер була. Ці гроші нам дуже допомагали, я перестала економити на собі, купила собі трішки нових речей, купувала все необхідне діткам, жити та харчуватися ми стали набагато краще.

Тривав такий мій підробіток два місяці. А сьогодні мене, несподівано, викликав директор і сказав, що я ганьблю звання вчителя і їх школу. Що вчительці не личить мити підлогу десь по дрібних магазинчиках, щоб мене там люди впізнавали. Я не розуміла, що такого в цьому поганого? Я спробувала пояснити, що мені потрібні гроші. Що я ж просила його дати мені додаткові години, щоб я і мої діти мали хоч трохи гідне життя. Але все було безрезультатно. В кінці нашої розмови, директор сказав, що мені доведеться вибрати або бути вчителькою і вчити дітей або мити підлогу в інших місцях.

І ось я на роздоріжжі. Я не знаю що мені робити. Колишній чоловік навіть телефон не хоче брати тепер, коли я частенько дзвоню йому, а сам жодного разу не передзвонив. Гаразд, він так легко забув про мене, але діти його у чому винні? Я боюся, що звільнившись з підробітку, не зможу утримувати себе і дітей на одну заробітну плату вчительки математики. Але директор ясно дав мені зрозуміти. Можливо, мені краще пошукати іншу роботу? В іншій школі? Але яка ймовірність, що там теж вважатимуть підробіток прибиральниці для вчительки ганьбою. І взагалі, чи дозволено вчительці підробляти прибиральницею? Хіба від того, що я мою підлоги у свій вільний від роботи час, то я стану гірше вчити дітей у школі? Я просто не знаю, як бути. Поки придумала тільки варіант зателефонувати і сказати, що я недобре себе почуваю і поки побуду вдома. А за час лікарняного буду вирішувати, яке правильне рішення мені прийняти. У мене зараз один смуток на душі, адже зарплати вчителя на життя нам з дітьми не вистачить, я це добре знаю.

 Ukrainians.Today 

Фото ілюстративне – pixabay.

Все буде Україна