«... і що б не сталось пам'ятайте — Все буде Україна» ©

Все буде Україна

В Україні розкрили нову шахрайську схему: використовують "тисячу від Зеленського"

Ще до того, як українці почали отримувати обіцяні президентом Володимиром Зеленським 1000 грн за вакцинацію від коронавірусу (їх можна витратити на концерти, поїздки країною, спортзали), нову ідею взяли на озброєння шахраї. Вони розсилають жертвам повідомлення з пропозицією пройти реєстрацію для отримання грошей, однак після цього залишають довірливих громадян ні з чим. Про те, як дурять українців, читайте в матеріалі OBOZREVATEL. У чому суть схеми?

Така схема – один із найпростіших і найпопулярніших видів крадіжки даних картки. Шахраї роблять розсилку на велику кількість номерів із пропозицією отримати винагороду за щось (це може бути надбавка до пенсії, 13-та зарплата, карантинні виплати та багато іншого). У такому повідомленні, як правило, розміщено посилання на сайт, де вам потрібно буде ввести дані картки, куди прийдуть гроші. Коли ж ви їх вкажете, шахраї знімуть усе, що є на цій картці, ще можуть спробувати оформити кредити.


У цій схемі іноді змінюється лише "легенда". Наприклад, торік шахраї пропонували "карантинні" 8000 грн. Нині ж, коли одним із найбільш обговорюваних питань стала винагорода для вакцинованих українців, вони само собою взяли це на озброєння. Про таку схему українців попередив ПриватБанк на своїй сторінці у Facebook:

"Виплата COVID-19" – таку нову схему вигадали винахідливі шахраї. Вам надходить повідомлення про виплату на кілька тисяч гривень. Усе, що потрібно зробити, перейти за посиланням, заповнити особисті дані та реквізити банківських карток".

Підживлює цю схему ще й не зовсім конкретне висловлювання президента Володимира Зеленського. Механізму виплат як такого він не роз'яснив, тому це дає зловмисникам широке поле для фантазій.

Чому це не може бути правдою?
Насамперед варто звернути увагу на низку нестикувань між пропозиціями шахраїв та заявами офіційних осіб. Як роз'яснив прем'єр-міністр Денис Шмигаль, програма стартує 19 грудня, виплати можна буде отримати лише на віртуальну картку через Дію, а використовувати лише на певні послуги (наприклад, квитки до кінотеатру, театру або концерту, на заняття спортом, подорожі по Україні літаком чи поїздом). Якщо гроші пропонують уже зараз готівкою – це, очевидно, "розвод". Крім того, якщо обіцяна сума виплат перевищує 1000 грн – це суперечить словам президента.

Все буде Україна